top of page

GYDYMAS IR BALINIMAS LAZERIUS

   Odontologijoje įvyko didelis progresas, kai buvo pradėti naudoti lazeriai. JAV kompanija BIOLASE  viena iš lazerių gamintojų lyderių, išlaiko vienas iš aukščiausių pozicijų ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Lazerio  pjūvis tikslus, be to suardo bakterijas, sterilizuojamas audinių paviršius. Labai geri rezultatai gaunami lazeriu gydant minkštuosius audinius ir dantenas - gydymas neskausmingas, sterilus, be gausaus kraujavimo, užtikrinantis puikų gijimą be rando.

    Procedūros atliekamos lazeriu:

 

  • lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika;

  • koreguojami kosmetiniai dantenų defektai (nesimetriška dantenų linija, „danteninė šypsena“, kai šypsantis plačiai atsiveria dantenos);

  • gerybinių burnos auglių šalinimas;

  • periodonto ligų gydymas (gingiviplastika, gingivektomija);

  • dekontaminacija (perio mikrobų ir bakterijų naikinimas);

  • nujautrinami jautrūs dantys;

  • lūpų ir burnos pūslelinės (herpes), cheilito, opų gydymas;

  • dantų šaknų kanalų gydymas (endo mikrobų ir bakterijų naikinimas, pulpos pašalinimas);

  • danties šaknies viršūnės rezekcija;

  • pūlinių naikinimas, kraujavimo stabdymas;

  • implantų ar protinių dantų atidengimas (,,kapišono'' nuėmimas);

  • periimplantitų gydymas;

  • dantų balinimas.

Dantų balinimas lazeriu – efektyvu, greita, saugu.

 

   Dantų balinimas lazeriu yra veiksmingas ir saugus dantų balinimo būdas, todėl labai dažnai taikomas estetinėje odontologijoje. Lazerio energija yra naudojama suaktyvinti pagal lazerio skleidžiamos elektromagnetinės bangos ilgį parinktą balinimo priemonę, kurios veiklioji medžiaga yra vandenilio arba karbamido peroksidas. Beje, karbamido peroksidas procedūros metu suskyla į šlapalą ir vandenilio peroksidą.
    Dantų balinimas lazeriu gali būti veiksmingesnis už kitus kabinetinius balinimo būdus. Klinikiniai tyrimai rodo, kad balinant lazeriu ir naudojant tinkamą balinimo priemonę, dantų atspalvis gali pašviesėti net iki 2-3 tonų .Tačiau reikia atsiminti, kad dantų spalvos pokytis priklauso nuo daugelio faktorių ir yra gana sunkiai prognozuojamas konkrečiam pacientui. Jis priklauso nuo pradinės dantų spalvos, esamų dėmių, emalio tankio, danties struktūros ir paciento amžiaus. Visada prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama aptarti paciento lūkesčius, išsiaiškinti galimas dantų patamsėjimo priežastis, paciento higienos įpročius ir bendrą dantų būklę.
Dažniausiai didesnės diskusijos tarp specialistų kyla ne dėl dantų balinimo lazeriu efektyvumo, bet dėl tokios procedūros saugumo. Manoma, kad svarbiausi faktoriai, galintys pakenkti dantims, ypač emaliui ir giliau esantiems pulpos audiniams, yra rūgštinis baliklio medžiagos pH ir ekspozicijos trukmė. Manoma, kad kritinis pH lygis, kai įvyksta emalio demineralizacija, yra tarp 5,2 ir 5,8 todėl saugiausiais pripažįstami balikliai, turintys šarminį ar neutralų pH. Trumpinant balinimo medžiagos ekspozicijos trukmę taip pat sumažinama emalio pakenkimo rizika. Balinant lazeriu, baliklio ekspozicija dažniausiai būna bent kelis kartus trumpesnė lyginant su balinimu įvairiomis lempomis (LED, plazminėmis).
    Indikacijos dantų balinimui lazeriu:
  Diodinio lazerio sistemas gali naudoti tik profesionalūs odontologai dalies ar viso žandikaulio dantų balinimo procedūroms, kai pageidaujama pašviesinti vieną ar kelis dantis. Gali būti balinami patamsėję, pageltę ar spalvą pakeitę dantys su ar be išorinių ir vidinių dėmių. Prieš atliekant dantų balinimo procedūrą, rekomenduojama atlikti dantų valymą (priemonėmis be glicerino) ir profilaktinę apžiūrą, pašalinant visas apnašas ir dėmes.
    Kontraindikacijos dantų balinimui lazeriu:
   Dantų balinti negalima pacientams, sergantiems periodonto ligomis, alergiškiems cheminiams produktams, tokiems kaip vandenilio peroksidas. Parodontozė, atviri šaknų paviršiai, pažeistas ar suskilinėjęs emalis, bendras kariesas nėra kontraindikacijos, jei tokios vietos bus uždengiamos apsauginiu dantenų barjeru ir prižiūrimos po balinimo procedūros.
Pastaba: prieš dantų balinimo procedūrą gydytojas turėtų atlikti išsamią burnos ertmės apžiūrą ir įsitikinti, ar paciento lūkesčiai dėl procedūros rezultatų yra pagrįsti.

bottom of page