top of page

PERIODONTOLOGIJA

  Periodontitas (arba paradantozė) tai liga, kurios metu uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą.

  Pacientai dažniausiai skundžiasi dantenų kraujavimu ir jų paburkimu, dantų paslankumu bei dantenų krašto atsitraukimu. Periodontitas išsivysto iš negydomo dantenų uždegimo-gingivito. Jis pasireiškia įvairiais dantenų spalvos pasikeitimais , plinta ir apima gilesnius audinius: periodonto raištį, danties cementą, aplinkui dantį esantį kaulą. Dėl šių struktūrų suardymo apsinuogina danties šaknys, formuojasi ir gilėja periodonto kišenės, dantenos ima kraujuoti ir pūliuoti, aptirpsta kaulas, dantys tampa paslankūs, o ilgainiui visai jų netenkama. Pagrindinis gydymo tikslas – pašalinti uždegimą, kuris sukelia pažeidimus.

 

Todėl dažniausiai yra taikomi šie gydymo metodai:

• Profesionali burnos higiena
Procedūra atliekama burnos higienisto. Jos metu nuvalomos dantų apnašos, šalinami dantų akmenys, poliruojami dantų paviršiai. Valymui naudojamas ultragarsinis aparatas bei Air flow sodapūtė. Labai švelniam burnos higienos valymui naudojamas Vector Paro Pro aparatas.
Po profesionalios burnos higienos mokoma individualios burnos higienos namuose: pritaikomi tarpdančių šepetėliai, parodoma kaip  valyti su tarpdančių siūlu, rekomenduojamos pastos bei skalavimo skysčiai nuo uždegimo. Pacientas paruošiamas kitiems periodontito gydymo etapams.

• Koncervatyvus gydymas
Giluminis valymas, arba kiuretažas . Nuskausminus nuvalomas danties šaknies paviršius po dantenomis. Šiuo gydymo metodu pjūvis nedaromas, siūti nereikia. Labai dažnai šiuo etapu  nauddojamas Vector Paro Pro aparatas.

 

• Chirurginis gydymas, vadinamas lopo operacija.
Šios procedūros metu taikant vietinę nejautrą nuo dantų ir dantų šaknų atkeliamas dantenos, išvalomi pažeisti audiniai, podanteniniai akmenys, atliekamos kaulo ir dantenų formavimo procedūros, padedančios pašalinti susidariusias kišenes. Papildomai lopo operacijos metu gali būti atiliekamas kaulo priauginimas,
panaudojant įvairius kaulo pakaitalus bei atkuriančias medžiagas. Visa tai atlikus dantena grąžinama ir susiuvama.

• Palaikomasis gydymas.
Siekiant išvengti ligos atsinaujinimo, pacientas turėtų lankytis pas burnos higienos specialistą kas 1-3mėn., pas periodontologą kas 3-6mėn. arba kaip nurodo gydytojas periodontologas.

Palaikomajam gydymui yra naudojamas
Vector Paro Pro
Su šiuo aparatu atliekamos uždaro kiuretažo procedūros ( išvengiama operacinio gydymo). Tai naujos kartos aparatas, kuris naikina po dantenomis susikaupusius akmenis ir bakterijas, kurios sukelia kaulo tirpimą bei dantenų uždegimą ir kraujavimą. Sistema „Vector Paro Pro “ , saugiai, be jokių pažeidimų, nuvalo ir implantus ir dantis.

  Dantų valymo etapai ir “Vector Paro Pro ‘’technologijos principas bei procedūra

1. Odontologas  arba gydytojas periodontologas atlieka apžiūrą, kurios metu nustatomos burnos ertmės problemos ir ligos bei dantų apnašų ypatybės. Sudaromas gydymo planas.

2. “Vector“  prietaiso antgaliukas įvedamas į problemines vietas neliesdamas nei dantų, nei dantenų.

3. Ultragarsiniai virpesiai pašalina apnašas ant dantų šaknų ir dantų kišenėse nuo 5 iki 11 mm gylio. Be to, ultragarso bangos veikia tik apnašas, akmenis ir bioplėvelę, nepažeisdamos sveiko dantų ir dantenų audinio.

4. Tuo pačiu metu į apdorojamą paviršių tiekiamas stiprus Vector fluid polish suspensijos srautas, kuriame yra susmulkintos abrazyvinės dalelės ir hidroksiapatitas. Šios medžiagos srautas išplauna suskaidytas apnašas, nupoliruoja danties šaknį, pašalina bakterinę plėvelę ir granuliacijas bei uždegiminius audinius.
Labai smulkios tirpalo dalelės nupoliruoja danties šaknis, o hidroksiapatitas skatina greitą dantenų gijimą ir dantenų prikibimą prie danties šaknies.
Pacientai lengvai toleruoja šią procedūrą, nes pats hidroksiapatitas mažina jautrumą valymo metu.
Bet, jei vis tik pastebimas didelis jautrumas, taikoma nejautra.

5. Gijimas. Jis atsiranda labai greitai dėl priešuždegiminių ir regeneracinių hidroksiapatito, esančio suspensijoje, savybių. Taigi, ši technologija pašalina ne tik ligų simptomus, bet ir jų vystymosi priežastis. Jei nėra ypatingų komplikacijų, „Vektor“ procedūra trunka vidutiniškai 40-60 minučių. Kai kuriais atvejais procedūra gali trukti iki kelių valandų - viskas priklauso nuo paciento periodonto būklės.
„Vector“ atliekamas po profesionalios burnos higienos, praėjus 5-10 dienų, atlikus tik vieną procedūrą, padeda įveikti daugelį problemų ir užkirsti kelią jų pasikartojimui.
Svarbios dantų kišenių valymo „Vector“ savybės:
• instrumentas nukreiptas ne tiesiai į dantį, bet į dantį supančius skysčius- vandens ir poliracimo skysčio mišinį;
Tai žymiai sumažina emalio, dentino ir kitų periodonto audinių pažeidimo  tikimybę.
• Naudojant skirtingus instrumentus, apdorojami visi pažeistų dantų paviršiai paeiliui, vienas paviršius poliruojamas 1-1,5 min
Vector“ dantų valymo technologijos pranašumai

 

„Vector“ dantų valymo technika pelnė profesionalų pripažinimą dėl paprastumo ir patogumo naudoti, o svarbiausia - dėl didelio efektyvumo. Jis turi nemažai privalumų:

• Labai veiksmingai pašalina apnašasant dantų paviršiaus ir paveikto audinio, net sunkiai pasiekiamose vietose ir po dantenomis.
• Naikina patogenines bakterijas ir toksinus, susidarančius dėl jų gyvybinės veiklos.
• Palyginti su kitais metodais, kruopščiau išvalo periodonto kišenes.
• Išsaugo sveikų audinių vientisumą.
• Skatina greitą dantenų gijimą.
• Atkuria sandarų dantenų prigludimą prie dantų paviršiaus.
• Procedūros saugumas ir neskausmingumas.
• vienintelė metalo-keramikos protezų ir implantų higienos alternatyva.
• „VECTOR“ poliravimo pasta užpildo dentino kanalėlius ir  dantų emalio  mikro įtrūkimus!

   Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos dirbant su „Vektor“
 „Vektor“ aparato naudojimas nekelia pavojaus sveikatai, todėl ši technologija neturi absoliučių kontraindikacijų. Tačiau yra keletas veiksnių, dėl kurių pirmiausia turite pasitarti su gydytoju:

• cukrinis diabetas;
• nėštumas;
• psichiniai sutrikimai;
• epilepsija;
• kraujo ligos;
• pakilusi temperatūra;
• miokardo infarktas per pastaruosius šešis mėnesius;
• vidaus organų transplantacija;
• širdies stimuliatorius.

bottom of page